Tematické focení dětí v retro stylu

Blíží se nám jeden z nejzajímavějších workshopů, které jsme kdy ve fotoškole měli. Focení dětí je oblíbenou disciplínou nejen profesionálních fotografů, ale všech rodičů. Málokdo však své ratolesti dokáže zachytit tak, aby fotka vypadala neotřele a originálně.

Jedna z nejtalentovanějších fotografek na Moravě Petra Petřeková to umí a dovede vyprávět skrze své fotografie kouzelné příběhy a pohádky. Proto ji Mojefotoškola oslovila s nabídkou udělat fotografický workshop. Abyste Petru trošku více poznali, položili jsme ji 2 otázky:

1. Petro, kdy jsi začala fotit a kdo tě k focení přivedl?
    Petra: Už jako dítě jsem ráda tvořila a tak byla umělecká střední škola pro mě jasná volba. Talentovky mi ale bohužel (bohudík) o dva body utekly. Datum odevzdání přihlášek na střední se blížil a já na polední chvíli listovala seznamem škol a narazila na obor Fotograf – multimediální technik. Moje maminka mi ten večer řekla něco, na co jen tak nezapomenu: „Peťko, to je ta pravá cesta pro tebe!“ Nikdy před tím, jsem nedržela foťák v ruce, ale nechtěla jsem přijít do třídy jako úplný amatér. Tak jsem na konci 9. třídy začala fotit našim malým rodinným kompaktem. Fotila jsem hlavně svou rodinu a fotky dávala na facebook. Postupně se mi začali ozývat známí a později i cizí lidé, díky kterým jsem si mohla pořídit svou první zrcadlovku.

2. Co si myslíš, že při focení dětí nejdůležitější?
    Petra: Je hodně důležitých věcí, které spolu souvisejí. Výběr hezké lokace, vhodného oblečení, rekvizit, práce s denním světlem… Vždycky mám nějakou vizi, toho co bych ráda nafotila, ale musela jsem se naučit improvizovat. Nejdůležitější je, podle mě, si najít cestu k dětem i za cenu toho, že ze sebe musím někdy dělat kašpárka. Fotograf musí i rodiče dostat do pohodové nálady, protože ti jsou mnohdy z focení více vystresování než jejich děti.