fbpx

Svět skrz kapičky našich studentů

  V rámci kurzu Kreativní fotografie se učíme a zkoušíme fotit skrz vodní/popř. sirupové/ kapičky. Hlavní fotografie je domácí úkol Báry , pokud jste nepoznali, co vlastně fotila, tak věřte, že úplně obyčejný duhový míček a na pomoc si vzala i stativ. Jak si s tím poradila, zachytil její syn Adam, který svůj úkol také výborně zvládnul.

    

  Foto: Barbara Velička

  A jak na to, už jsme dříve psali, ale pro zopakování:

  Objekt focení, voda, stříkačka nebo kapátko z dětských léčivých sirupů, baterka, postačí i v mobilu, papír pro pozadí, sklo, průhledný plast, sklo z rámečků na fotografie,… Podložte si ho jako na nožičky, ať může jít světlo ze stran na objekt focení, který jsme naaranžovali na pozadí pod připravené sklo.
  Kapátkem uděláme pěkné kapičky na sklo, nasvětlíme baterkou ze strany, pokud můžeme a chceme si ušetřit čas následnou úpravou, tak už ve foťáku zvýšíme saturaci a kontrast nejlépe v živých barvách.

  Foto: Adam Priechodský

  Foto: Petr Večerka, který využil vzoru na látce

  Foto: Vít Arťušenko