fbpx

Robert Vano – Portrét

    22. září 2019 díky velkému zájmu na jarním workshopu s Robertem Vanem jsme se rozhodli, že využijeme jeho návštěvy v Ostravě na našem Fotodni a uspořádáme i workshop podzimní.

    Jeho průběh byl strukturou podobný, dopoledne bylo „teoretické“ plné zkušeností a to nejen fotografických, spousta ukázek a rad, plánku, jak postavit světla v ateliéru, jak mít nalíčenou modelkou, jak rámovat obrazy, pozor i ty na šířku musí mít rám na výšku! Vlastní zkušenosti, jak sehnat platinu, ruční papír a spoustu dalších ingrediencí k vlastnímu tisku fotografií.

    Odpoledne již bylo praktické a to s krásnými modelkami Natálií Kočendovou a Lucií Plačkovou. Všichni byli rozdělení do tří skupin a dostali úkol: 2. skupinky fotografovat krásné modelky a ta třetí fotit sami sebe navzájem. Fotit budeme většinou nemodelky a nemodely, každá zkušenost je dobrá a posouvá nás dál a tak všichni kurzisté se stali na chvíli i modelem nebo modelkou. Před výměnou modelek pan Vano dal všem fotografům zpětnou vazbu k právě nafoceným fotografiím a fotilo se dál.

    Na závěr si každý fotograf vybral 2 své nej fotografie a ty jsme už hodnotili přímo v ateliéru na plátně. Den plný informací, příběhů, pohody tak byl úspěšně ukončen.