fbpx

Robert Vano poprvé na workshopu v Ostravě!

  Poslední dubnovou sobotu jsme měli my fotografové z Ostravy takový malý svátek. Zavítal k nám totiž světoznámý fotograf Robert Vano na svůj vůbec první workshop v naší slezské metropoli. Workshop byl vyprodaný a poptávka více než dvojnásobně předčila kapacitu, takže se na spoustu zájemců ani nedostalo.

  Workshop se skládal ze dvou částí. Dopolední povídání bylo naplněné předáním lektorových bohatých zkušeností z focení obohacených o skutečné příběhy ze zakázek, ale i běžného života. Vano, jakožto také vášnivý kuchař, vznik fotografie rád přirovnává k přípravě poctivého kváskového chleba, který jej naučila péct jeho babička. Je třeba říct, že málokterý řečník je schopen upoutat posluchačovu pozornost bezmála 3 hodiny vkuse, aby to mělo spád a povídání bylo zajímavé. Robertovi se to skutečně podařilo.

  Po obědě se šlo fotit do industriálního okolí ateliéru. Kurzisté byli rozděleni do tří skupin, které se vždy po 45 minutách střídaly. Dvě skupiny fotily krásné modelky (obě shodou okolností čerstvě oceněné ze soutěží krásy) a třetí skupina fotila vzájemně členy mezi s sebou. Pan Vano obcházel trpělivě účastníky a dával jim rady a zpětnou vazbu.

  Po focení měl workshop oficiálně skončit, ale pan Vano se nabídl, že klidně prodlouží workshop o hodinu, protože vlak jede později. V bonusové hodině jsme se mimo jiné dozvěděli,  jak mistr svítí v ateliéru a jak rámuje fotografie na výstavu.

  K parádní atmosféře přispěl i stylista Luděk Šmehlík z módní agentury FA FASHIONABLE, který obě modelky skvěle opravdu výtečně připravil.

  Workshopu se zúčastnil také známý portrétní a reportážní fotograf a propagátor fotoaparátů Fujifilm Marcel Konečný ze společnosti Fujifoto, který zrovna testoval nový fotoaparát Fujifilm X-T30 s manuálním objektivem Mitakon 35 s unikátní světelností f0.95.


  Foto: Marcel Konečný, Fujifilm X-T30 + Mitakon 35/0.95


  Foto: Marcel Konečný, Fujifilm X-T30 + Mitakon 35/0.95

  Na konec dobrá zpráva pro všechny, kteří se nedostali na workshop: Robert Vano předběžně přislíbil účast na našem FOTO DNI, který každoročně pořádáme v září v Ostravě. Tentokrát to vypadá na datum 21.9.

  Honza Kováč,
  Mojefotoškola.