fbpx

Propadl jsi kouzlu motýlů a nevíš, jak na ně?

  Pokud chceš vyfotit krásně barevné motýlky a nelovit je na loukách, doporučujeme výstavu motýlů v Botanické zahradě v Praze Troji.

  Kdy? Úterý – neděle do 26.5. Čas je nejlepší v pracovní den 11-14hod/to už tam nejsou školy a ještě nejsou družiny/

  S sebou: Světelné objektivy, v některých částech zahrady je opravdu tma a pokud chceš ostrého motýla v letu, čas 1/500s by mohl stačit. Někteří motýlci se „suší“ a nehnutě vydrží i hodiny, popř. si počíhej u krmítek.

     

  Stativ není třeba, oni opravdu nevydrží dlouho pózovat. Pokud na stativu trváš, připrav si 100kč za jeho vstup a obrň se trpělivostí, uličky jsou zde úzké. Dovnitř nesmíš s batohem, ani foto-taškou. Zdarma ti je pohlídají v šatně. Doporučuji triko na převlečení, je tam vlhko a hlavně teplo. Nečekej, až motýl přiletí k tobě, ale měj oči dobře otevřené, sedají si i mezi listí a větvě.

  Nastavení: Pokud chceš rozmazané pozadí, nízké clonové číslo. Pokud zmražen pohyb letícího motýla – hodně krátký čas, kompozici – jsi-li zručný – řeš ihned /ušetříš si práci s ořezem/, nejsi-li tak zdatný, raději foť „na střed“ než mít skvělou kompozici bez motýla. Určitě si nastav živější barvy a zvyš kontrast.

  Pokud nerozumíš doporučenému nastavení, tak  ti rádi poradíme v našich kurzech, které probíhají v Praze, Brně, Ostravě a motýly vyfotíš příští rok.

  Pokud se motýlů bojíš, nevstupuj, rádi si sedají i na lidi :-).  Přitahuje je vůně alkoholu a barevné oblečení. Lovu zdar!