fbpx

Proč můžeme fotit pod nulou s nulovým rizikem

  Přiznávám se.  Měl jsem jednou krizi, nebo spíše dlouhou chvíli. Dokonce jsem otevřel soupis hieroglyfů (chcete-li – návod) od foťáku. Zděsil jsem se. Hned na první straně bylo tučným písmem napsáno „Provozní podmínky – teplota 0 až 40°C“. A teď se přiznejte. Kdo z vás mazlíka nikdy nevzal na zimní dovolenou? Tak jak to, že pořád funguje?

  camera-1869139_640

  Jak moc teda může mrznout

  Není to úplně příjemné, když vás od foťáku mrazí ruce. Jenže foťák je díky nim v teple, takže ani -10 není problém. Lepší stroje zvládnou i -20. Při větších mrazech foťák prostě přestane fotit. V ten moment ho je třeba vypnout a nechat pomaličku zahřát v brašně.

  V mrazech pod -30 už nejedou ani velcí hráči. Navíc odchází displeje (ty ostatně dočasně zleniví i v mnohem menších mrazech).

  Smrťák nastane až v hospodě

  A není to jenom hospoda, ale místnost obecně! Když zmrzlý foťák vytáhnete v místnosti, tak se orosí. A to prosím i zevnitř. Jenže parní lázně foťáky zrovna nemusí.

  Foťák proto strčte venku do mikrotenového sáčku (přes něj vlhko neprojde). Šoupněte do brašny. Vevnitř pak nevytahujte aspoň hodinu. Za tu dobu se dostane na pokojovou teplotu a rosa už ho neohrozí.

  VYZKOUŠEJTE NÁŠ NOVÝ ONLINE KURZ FOCENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY TLAČÍTKO PO TLAČÍTKU

  A pokud se chceš naučit fotit mobilem JAKO PROFÍK, mrkni na náš online kurz Špičková fotka mobilem.