fbpx

Nebojte se úprav

  Úpravy jsou jedna z těch náročnějších věcí, které fotku dělají fotkou. Kolik lidí, tolik názorů samozřejmě. Někdo fotografie upravuje jenom minimálně a někdo z fotografií vytváří umělecké díla. Co se týče mých fotografií, snažím se v rámci úprav vždy dodat fotografií duši. Když se podíváte na fotografii a cítíte z ní příběh, je to ta správná odezva.

  Fotografie byla vyfocena v podvečer na čas 1/125 s, iso 200, F5, na pleť použitá pouze záplata, klonovacím razítkem upravené vlasy a zesvětlené oči. Na konec byli upravené barvy pomocí selektivního výběru.

  Že ty ale tyto pojmy nic neříkají? To nevadí! I toto a mnohem více tě naučí naše skvělá lektorka Renča na kurzech I <3 Photoshop a i <3 Lightroom, které učíme v Brně, Praze i Ostravě. Oba programy byli na úpravu této fotografie použity. A neboj se, není to tak složité.

  A co vy jak upravujete svoje fotografie?

   

  Kvetka