fbpx

Po opakovaných podnětech od mnoha z vás mých studentů, kdy jste se mě ptali – kdy zase budu pořádat dlouhodobý kurz kreativní fotografie, jsem se rozhodl pro vás uspořádat nikoliv 4 měsíční trénink o dotaci 40 hodin, jak bylo ve zvyku, nýbrž roční intenzivní program o dokonce více než čtyřnásobné 176 hodinové dotaci. Tento kurz jsem nazval Mistrovský fotografický trénink.

Tento trénink bych chtěl otevřít už během ledna 2024 v Ostravě, základna by měla být v mém ateliéru v Dolní oblasti Vítkovic.

 

Vycházím ze své dvacetileté pedagogické i fotografické zkušenosti, která mi ukazuje, že pokud se člověk něčemu má naučit opravdu skvěle, v našem případě jde o focení a je jedno, zda se focením chcete živit nebo se potřebujete dostat do mistrovské úrovně pouze pro vlastní uspokojení a kvůli vlastní radosti z focení, je třeba se dané problematice věnovat intenzivně a opakovaně, a to minimálně po dobu 1 roku.

Pokud se totiž člověk chce stát mistrem ve svém oboru, musí na sobě pracovat pravidelně a mít také dobré vedení. Během tohoto kurzu vám ukážu ty nejlepší techniky a finty, které jsem se za bezmála 20 let fotografické praxe naučil a předám nejkvalitnější a především ty nejdůležitější a klíčové informace, které k focení budete potřebovat. Ukážu vám cesty a možnosti, jak se fotografováním i živit, pokud budete chtít. Provedu vás všemi fotografickými disciplínami, které sám umím a na některé vám domluvím externí hosty. 

Cílem tohoto mistrovského tréninku je to, aby se každý jeho člen naučit fotit tak, že bude fotit fotky takové, jaké si v hlavě vysní, či takové jaké  vidí a líbí se mu v časopisech či na internetu, a bude umět řemeslně fotit  v podstatě automaticky a to v interiéru, ale i v ateliéru, aniž by na technické věci musel myslet, a samozřejmě v plně manuálních expozičních režimech. Za tu dobu navíc bravurně ovládnete i složitá kompoziční pravidla, naučíte se fotit všechny fotografické žánry od portrétu, přes krajiny, makro až po street foto. Celou dobu vám budu k dispozici mimo jiné i jako rádce nákupu fototechniky a věřte, že takto jsem svým studentům za poslední roky ušetřil už desetisíce korun. Ovládnete klíčové a ty nejdůležitější funkce programů Photoshop i Lightroom, propadneme kouzlu barev a naučím vás nejen vytvářet si vlastní stylové presety, ale také budete umět napodobovat v úpravách i jakékoliv fotky, které uvidíte či si stáhnete.

Ty nejdůležitější tutoriály ode mě budete mít k dispozici i ve formě video návodů, které vám již zůstanou navždy.

Tento kurz mistrovské fotografie je koncipován tak, aby každý člen mohl dostát svého cíle, ať je to hobby focení na skvělé úrovni či cesta profi fotografie, pokud se jí člověk chce jednou vydat.

Co vše Mistrovský trénink zahrnuje?

 • 12 měsíců intenzivní výuky, a to celkem 176 hodin výuky a vedení
 • Každý týden jsou 3 hodiny výuky – (až na letní, podzimní či vánoční prázdniny, kdy všichni obvykle chtějí mít klid)
  Celkem 108 hodin v celkové hodnotě 54 000Kč.
 • O letních prázdninách 5 denní vedení fototáboru na domluveném místě – moře, hory, libovolný exteriér či ateliér, v dotaci 35 hodin v hodnotě 10 000 Kč.
 • 4 tematické lekce s fotografickými experty dle domluvy a výběru studentů v hodnotě 20 tisíc korun
 • každý student má k dispozici 150 hodin pronájmu ve dvojici v mém fotoateliéru během trvání kurzu v hodnotě 26 250 Kč.
 • k tréninku obdržíte všechny online kurzy i výuková videa, která jsme natočili i v průběhu příštího roku natočíme + všechny ebooky, které jsme vydali a napsali v hodnotě více než 20 tisíc korun.
 • každý měsíc je k dispozici osobní konzultace se mnou v celkové hodnotě 8 000 Kč / rok
 • 4 tematické workshopy dle domluvy a vlastního výběru – ateliér, exteriér v hodnotě 16 tisíc korun
 • zajistíme navíc krásné modelky na workshopy a tematické lekce v hodnotě 15 000 Kč.
 • organizace závěrečné vernisáže a občerstvení v hodnotě 10 000 Kč

Celková hodnota toho, co vám tedy nabízím je jak vidíte je bezmála 180 000 Kč. Navíc navázání foto přátelství často na celý život a čerpání inspirace od party podobně smýšlejících lidí má za mě nevyčíslitelnou hodnotu.

Já jsem se rozhodl, že tento první Mistrovský trénink budu prodávat za méně než polovinu jeho hodnoty, a to 79 000 Kč včetně DPH.

Ale jelikož se jedná o první takový kurz vůbec, chtěl bych cenu ještě  více zpřístupnit větší skupině lidí.

. .

POKUD SI MISTROVSKÝ TRÉNINK KOUPÍTE DO KONCE ROKU, BUDETE JEJ MÍT ZA ZAVÁDĚCÍ CENU 49 897 Kč.

Při celkové dotaci 176 hodin je to 284 Kč za vyučovací hodinu. A to máte navíc ještě všechny materiály, které jsem natočil zdarma + každý týden pronájem v ateliéru zdarma.

Pro srovnání, někteří mí kolegové nabízejí Den a půl dlouhý  portrétní WS za 17 tisíc korun a to nedávají ke kurzu žádné další vzdělávací materiály.

Běžný víkendový svatební WS stojí 10 – 15 000 Kč,  vy se můžete naučit fotit svatbu klidně v rámci tohoto kurzu, pokud budete mít zájem a zvolíte si toto téma.

Tento trénink otevírám pro skupinu maximálně 10 fotografů a budu jej vzhledem k mimořádné časové náročnosti, která si žádá mé plné nasazení, pořádat  jen 1x za 3 roky.

Ještě jedna věc, kterou bych chtěl zmínit – do kurzu si lidi budu lidi vybírat na základě osobního pohovoru či doporučení, abych udělal vše pro to, že vytvoříme skupinu fajn a pohodových lidí.

NABÍDKA PLATÍ POUZE PRO 10 PRVNÍCH PŘIHLÁŠENÝCH A MNOU SCHVÁLENÝCH STUDENTŮ 


REFERENCE:


 
Myslím, že to bylo v roce 2013, kdy jsem si koupila svou první zrcadlovku a čekala jsem, že hned budu mít krásné fotky. Jenže to se nějak nekonalo…

Tak jsem zkoušela fotit při každé příležitosti, četla knihy i články na internetu. Focení mě pohltilo, takže jsem foťák tahala všude a snažila se zlepšovat. Jednoho dne jsem na internetu narazila na kurz kreativní fotografie, který pořádal Honza Kováč. Jednalo se asi o tříměsíční kurz, který se měl věnovat různým fotografickým tématům a technikám. Neváhala jsem a kurz okamžitě zakoupila. Už po prvním setkání jsem byla nadšena. Honza je neskutečně dobrý učitel, jeho vysvětlování mělo vždy hlavu a patu, uměl poradit i pochválit. Probrali jsme portrétní focení, focení s bleskem i makro, noční fotografii i spoustu dalšího. Tyto zkušenosti mě posunuly o velký kus dále. Fotila jsem každou volnou chvíli a fotky se začaly líbit více a více. Ačkoli jsem v životě nikdy neplánovala, že bych se focením živila, nakonec se tomu tak stalo a já fotím na plný úvazek už přes šest let.

Takže velké díky Honzovi a jeho fotoškole, jsem tam, kde jsem a dělám to co mě baví.

Lucie Michalčíková, profesionální fotografka
  Učitel Mistrovského fotografického tréninku:

PhDr. Jan Kováč, 20 let fotografické i učitelské praxe
www.jankovac.cz

  Předběžná přihláška na Mistrovský fotografický trénink