Pořád nevím, jak člověka napózovat. Chci ho i zajímavě nasvítit. Z jakého úhlu nejlépe fotit? Ze shora nebo zezdola? Jak s modelkama komunikovat? Láká mě i ateliér.

Výuka probíhá v prostorách ateliéru, kde se nasimulují různé světelné situace, které se však dají využít i při focení venku. Vše se bude zkoušet na profesionálních modelkách a fotografie z kurzu je možné použít do vlastního portfolia.

Struktura kurzu:
První část (cca 1 hodina): Teoretický úvod
Druhá část (cca 1,5 hodiny): Ukázky a demonstrace různých způsobů svícení na modelce, práce s pózou
Třetí část (cca 1,5 hodiny): Samostatné focení účastníků za asistence lektora
Čtvrtá část (cca 1 hodina): Zpětná vazba k fotografiím – projekce

Co se na kurzu mimo jiné naučím:

• jak komunikovat s modelkou
  • nejvhodnější perspektivu pro portrétní focení (nejrůznější úhly pohledu)
  • různé druhy nasvícení portrétu
  • na jakou ohniskovou vzdálenost fotit člověka
  • základní vybavení ateliéru
  • nastavení fotoaparátu pro ateliér
  • základní pózy

Co se na kurzu nenaučím: fotit akt

Kurz je určený pro mě, pokud umím fotit v polomanuálních režimech priority clony a času, ale i v plně manuálním režimu M. Je vhodné mít dovednosti obsažené v kurzech Tlačítko po tlačítku a Kurzu kreativní fotografie.

Kurz se koná obvykle v pátek v čase 14:30–20:30 při minimálním počtu 4 přihlášených účastníků.

CO SI S SEBOU VZÍT NA KURZ?

• zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s hledáčkem jakékoliv značky alespoň se základním objektivem
  • 2 plně nabité baterie + nabíječku
  • prázdnou kartu
  • něco na poznámky
  • vlastní přezutí

Cena kurzu: 2900 Kč
V ceně kurzu je bezedný kávový a čajový kelímek.

KURZ PROBÍHÁ NA TOMTO MÍSTĚ:

OSTRAVA  –  BRNO  – PRAHA

JE FÉR SI ŘÍCT I PODMÍNKY A DODRŽOVAT JE:
Rezervaci místa na kurzu budu mít jistou až po zaplacení kurzovného. Storno nebo přeložení kurzu můžu udělat bezplatně min. 10 dní před konáním rezervovaného termínu. Storno nebo přeložení kurzu můžu udělat i maximálně ještě 7 dní předem, ale bude mě to stát už 1500 Kč navíc. Pokud kurz zruším 6 a méně dnů předem, nemůžu už počítat s tím, že mi budou vráceny peníze. Je to z toho důvodu, že každý kurz má své provozní náklady, které se domlouvají dlouho předem a jsou vázány na určitý počet účastníků. Při pozdním zrušení již někdy není možné oslovit jiné zájemce. Jiná situace je, pokud seženu za sebe náhradníka nebo se fotoškole přihlásí jiný zájemce místo mě. V tomto případě můžu počítat, že dostanu zpět celou částku.

Můj učitel: Honza Kováč

Tento kurz pořádá společnost Mojefotoškola s.r.o.

TERMÍNY: