fbpx

Jak na to?

    Máj je lásky čas. Podle staré pověry však nebylo vhodné se vdávat a ženit v květnu, „svatba v máji, nevěsta na máry“. Naštěstí v dnešní době se již těmto pověrám moc nevěří a to je dobře. V květnu a dalších měsících je krásné to, že uděláte nezapomenutelné fotografie takřka kdekoliv. Příroda je v tomto období nesmírně štědrá na zelené, případně kvetoucí pozadí. A právě to je styl, který se hodí například na svatební fotografie, portréty, nebo cokoli jiného, co rád fotografuješ.

    Jelikož bylo toto focení naplánované na 11 hodinu dopoledne, byl to trošku boj. Určitě víte, že kolem poledne se nefotí a důvod je zcela jednoduchý. Slunce je příliš vysoko a vrhá ve tváři nehezké stíny. Naštěstí nebylo sluníčko přímo nad námi, ale pouze kousek za. V této situaci jsme používali krátké časy kolem 1/ 2000 sek. a clonu co nejvíc otevřenou, protože jsme chtěli udělat rozmazané pozadí. V tomto konkrétním případe to byla clona F1,8. A ISO? No jedině to nejnižší, a to je 100. Další fotografie jsme již pořídili ve stínu.

     

     

    Máš pocit, že nevíš jak na to, když budou podmínky jiné? Jaký režim použít, jakou kompozici udělat a tápeš? Jednoduše se přihlas na trojici vymazlených foto kurzů Tlačítko po tlačítku, kde tě provedeme všemi důležitými expozičními režimy A/Av, S/Tv i M. K tomu dostaneš i informace, jak fotku nakomponovat. Jsme v Brně, Praze i v Ostravě.