fbpx

High Key photography

    High Key fotografie využívají osvětlení a kontrast (nebo jejich nedostatek) k vytvoření specifické nálady. Původně se High Key fotografie objevila jako řešení pro obrazovky, které nemohly správně zobrazit vysoký poměr kontrastu. Dnes je snímání High Key fotografií stylovou volbou ve fotografování.

    Původ těchto snímků sahá až do padesátých a šedesátých letech minulého století. Osvětlení se pro High Key fotografii dosáhlo prostřednictvím více světelných zdrojů, které osvětlovaly scénu – obvykle s použitím tří svítidel na osobu (vlevo, vpravo a uprostřed), což vedlo k jednotnému osvětlení s velmi malým modelováním. Ovšem není tak složité vytvořit High Key fotografii ani pomocí přirozeného světla.

    Máte i vy nějaké High Key fotografie? Pochlubte se nám.