Fotografie kurzistek Evy a Jany z kurzu Fotografování v retro stylu

Poprosili jsme kurzistky o jejich fotografie bez úprav a odpovědi na proběhlý kurz s Petrou Fotografování v retro stylu.

Jméno: Eva Hanzlová

Proč jsi se rozhodla jít na workshop Petry?

Na workshop Petry Petřekové jsem se přihlásila, protože mně nadchla její fotografie, která byla použita jako upoutávka na její  workshop „Fotografování v retro stylu“.

Co tě nejvíce překvapilo v průběhu workshopu?

Na samotném workshopu mně překvapil věk lektorky Petry, které je teprve osmnáct let a už v oboru fotografování podniká dva roky a jak je vidět, úspěšně.  Rozhodně nám ale měla co nabídnout, krok za krokem  nám ukázala cestu , jak se dopracovat k pohádkovým záběrům dětí. Ač jsem fotograf amatér – za pomoci Petry se mi povedla na samotném workshopu spousta zdařilých záběrů, které sklidili u mých přátel  spoustu obdivných pochval.

Doporučila bys kurz a proč?

Kdo chce nahlédnout do tajemství jejích kouzelných záběrů dětí, její workshop vřele doporučuji.

Eviné fotky jsou zcela bez úprav 🙂

Jméno: Jana Kawuloková

Proč jsi se rozhodla jít na workshop Petry?

Fotky a grafika mě baví už od malička, ale teprve narození dcery byl ten hlavní důvod mít foťák neustále v ruce. Začínala jsem s kompaktem a pak základní zrcadlovkou, ale pořád to nebylo ono, technika mě hodně omezovala. Letos jsem investovala do full frame foťáku s bezkonkurenčním objektivem Sigma Art a to byl velký skok dopředu. Ale je jasné, že dobrá výbava ze mě fotografku neudělá :-D . Proto jsem jásala radostí, když Petra oznámila workshop a já se do minuty přihlásila :-). Její fotky obdivuji již delší dobu a ráda bych se ubírala podobným směrem.

Co tě nejvíce překvapilo v průběhu workshopu?

Překvapilo mě, že nás neškolila pouze Petra, ale byl tam i Honza – což bylo obrovské plus, protože víc hlav víc ví :-D A díky tomu, že nás bylo málo, šlo skoro o individuální kurz. Na konci chtěli také vidět fotografie od každého z nás, aby nám řekli, co jsme udělali dobře a co můžeme zlepšit.

Jaká byla atmosféra na kurzu?

Bylo to spíše jako setkání s přáteli než strohé školení. Veselá a přátelská atmosféra byla od začátku do konce, vůbec se mi nechtělo domů :-).

Doporučila bys kurz a proč?

Určitě! Můžete číst manuály a koukat na youtube tutoriály, ale praxe od těch správných lidí vám dá mnohem více.
    Fotky Jany: před a po úpravě, kde lehce zesvětlila, vytónovala, ořezala,…
    Děkujeme děvčatům, že nám odpověděly na dotazy a šly s „kůží na trh“.
    Krásné fotky máte!