fbpx

Jak nepřijít o fotky, zážitky, život a nervy!

  Je to tu – horor se stal skutečností. Spadl mi mobil a rozbil se nebo disk v počítači nejde otevřít. Co moje soubory, co moje fotky?! Je po všem nebo je ještě zachráním? Co je možné udělat, aby se mi toto nestalo?

  Zálohovat. Pak zálohovat zálohu. Prostě mít dvě zálohy, nebo ještě lépe tři zálohy zároveň. Zbytečné? Věř, že být bez zálohy znamená  jen otázku času, kdy o fotky přijdu.

  Jak to tedy dělat?

  1. Vytvořit si plán, jak často fotky budeme zálohovat. Ideální je zvolit si jeden den v týdnu, třeba každou neděli večer.
  2. Vybrat si způsob zálohy.
  3. Dodržovat plán zálohy

  Jaké způsoby zálohování použít?

  WEBOVÉ ÚLOŽIŠTĚ (CLOUD) – NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ: Ke svým datům se dostaneš kdekoliv a kdykoliv (teda pokud je tam internet). Skvělé na tom je, že ti může shořet celý dům (s ním i CDečka a externí disky), ale o data nepřijdeš. Při výběru se drž známých poskytovatelů, u kterých se nemusíš bát zneužití fotek. Pak už jen záleží na poměru cena/výkon. Mezi nejznámější patří: Amazon Cloud, Google Drive, nebo windowsácký OneDrive. Navíc každý výrobce telefonu poskytuje i vlastní úložný prostor s dostatečným místem.

  POČÍTAČ
  Fotky pošleš z mobilu kabelem do počítače a je hotovo 🙂

  EXTERNÍ DISK
  Ten dneska koupíš za pár kaček všude (třeba i v Tescu). Lze na něj nastavit automatické zálohování, takže ti odpadne starost na zálohování myslet. Potom ho stačí připojit k počítači a o zbytek už systém postará sám. Dneska se jedná asi o nejčastější variantu. Není vzhledem ke kapacitě nijak zvlášť drahá a na používání je velmi pohodlná. Jde o výborný doplněk k záloze do počítače, protože i počítač může spadnout nebo se pokazit.

  TISKNI SI FOTKY A UKLÁDEJ DO ALBA!
  Co naši předkové používali jako samozřejmou zálohu, dnes je to už skoro revoluční myšlenka. Skoro nikdo fotky už netiskne, přitom fotka na papíře v krásném fotoalbu nebo fotoknize má své kouzlo a v případě ztráty dat nám uchová vzpomínky na naše zážitky. Takže pravidelně tiskni, nebo alespoň na Vánoce 🙂

  A co vypalování na CD nebo DVD? Zapomeň na to! Cédéčka mají malou kapacitu, moc fotek by se ti tam už dnes nevešlo a hlavně se z nich data po pár letech ztrácejí, což málo kdo ví.

  Ideální způsob zálohování je však kombinace všech výše uvedených možností. A nezapomeň, že ztráta fotek může znamenat ztrátu vzpomínek, pro někoho ztrátu paměti a tedy života…

  VYZKOUŠEJTE NÁŠ NOVÝ ONLINE KURZ FOCENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY TLAČÍTKO PO TLAČÍTKU

  A pokud se chceš naučit fotit mobilem JAKO PROFÍK, mrkni na náš online kurz Špičková fotka mobilem.